fbpx
Nieuws

Wandelvoetbal en de staf

Walking football
Walking football

Het begon ooit met zo’n 8 man. Al ras werden het er 10, zelfs 12 en 13. Dat kon niet dus per direct een 14e man gestrikt. Inmiddels staan er 22 man op de lijst en dat is voldoende om het land in te kunnen gaan. Daarvoor is dan wel een begeleidende staf nodig. Die heeft zich inmiddels al gevormd. Om te beginnen is daar allesregelaar Rien Kruyt die elke week, al vóór de eerste speler zich rond 9.30 meldt, de kar met ballen, hesjes en pylon ’s  klaar heeft gezet. Ooit deed hij nog mee aan de warming – up maar daar onttrekt hij zich nu aan. Hij zet dan de doelen goed neer en bakent met die pylon ’s het speelterrein af. Dat is nu zijn warming – up en tijdens het partijspel laat hij zich ook als speler duidelijk gelden. Dan is er een tweede staflid. Niet echt opvallend in de voorbereiding, doet ook, soms mopperend, mee aan de warming  – up maar als het partij spel eenmaal daar is tovert Klaas van den Berg ineens een fluit tevoorschijn en confronteert een ieder onverbiddelijk met de spelregels. Mochten er gewonden vallen dan is verzorger Cees van Steijn ook aanwezig. Voor zover hij in dat opzicht niet nodig is speelt hij ook zijn partijtje mee. Daarbij is hij heel sociaal en levert de bal regelmatig bij de tegenstander in. Mocht echter Rien Kruyt voor zijn doel verschijnen dan haalt de al 80 + jarige Cees alles uit de kast om een doelpunt te voorkomen. Maar wat is een partij voetbal zonder een trainer. Dé baas van iedereen. Hij houdt ieders gedrag en discipline in de gaten. Ook op de dagen dat er geen sprake van wandel voetbal is. Ton Bloemberg legt de zweep over de krasse knarren. Om precies 10.00 uur op elke dinsdagmorgen moet iedereen aantreden. Er volgt een opwarming die zijn weerga niet kent. Zelfs vandaag bij 28 graden op een bloedheet kunstgrasveld, kende hij geen mededogen. Ik dacht dat het ging  morrelen bij de spelers vandaag. Er werd veel gekletst, menigeen probeerde zich aan zijn juk te ontduiken en hier en daar zag ik af en toe een wit zakdoekje tevoorschijn komen. Die bleken te worden gebruikt om het zweet uit de ogen te wrijven. Dan nog twee rondjes veld met voet golf om de bal van het ene vak in het volgende vak te plaatsen. En ja hoor, dan eindelijk mag iedereen zijn bal van de trainer inleveren en kunnen er twee partijen worden gekozen. Het leukste wat er is en waar het een ieder om te doen is, het partij spel. Veel bewegen en nog een balletje trappen ook.

Over de schrijver

Redactie

Reageer

Klik hier om te reageren

Aanmelden lid

Sponsor

Aanmelden nieuwsbrief

Aankomende evenementen

Aankomende evenementen

Archieven