fbpx
Nieuws

Zondag 2: er waart een spook rond

Vorige week stonden er nog vier clubs onder het tweede en lagen er nog, gezien die stand, vier kansen om punten te pakken teneinde degradatie te ontlopen. Vorige week werd jammerlijk kans 1 om zeep geholpen en zakte het tweede ook nog een plaats. Zo bleven er nog drie onder hen en was het nu kans 2 tegen het onderaan staande Hillegom 3. Buiten de spelers van Zwanenburg 2 herkende ik nog iemand anders. De scheidsrechter. Met donkere multi-vocale glazen op was hij onmiskenbaar de arrogante man die ons eerder dit seizoen 2 punten afhandig maakte in de thuiswedstrijd tegen Kampong 3. Hij gaf toen bij een 2 – 1 voorsprong voor Zwanenburg vlak voor tijd een penalty aan Kampong die daar toen niets van snapten maar wel blij waren met dat door hem cadeau gegeven punt. Maar ja dacht ik, iedereen kan een fout maken en bood hem een tweede kans.

Hij gaf luid en duidelijk, bijna 5 minuten te laat, snerpend het beginsignaal. Zwanenburg ging fel van start en drong Hillegom terug op eigen helft. Oogstrelend was het niet maar de werklust maakte iets goed. Die werklust leverde ook het eerste doelpunt op. Zwanenburg pakte een bal af, toog over links naar voren en er volgde een voorzet. Die leek iedereen voorbij te gaan maar net voorbij de tweede paal stond Luca nog. Met springveren onder zijn schoen kwam hij boven zijn verdedigende man uit en kopte in de 11e minuut tegendraads binnen. De scheids keek om zich heen, zag de grensrechter niet vlaggen en moest het doelpunt toekennen: 1 – 0. De verhouding veranderde niet na de hervattende aftrap van Hillegom en die mochten 10 minuten later vanaf de middenstip opnieuw een poging wagen. Louis had net buiten de 16 een bal in zijn voeten gekregen en stond vogelvrij. Hij had alle tijd om de bal goed voor zijn voet te leggen, uit te halen en met een schuiver in de korte hoek raak te schieten: 2 – 0. Hillegom was minder slecht dan ik had verwacht en tikte af en toe ook tegen het venster. Maar ja, daar stond dan hun grote obstakel, keeper Max Brugman die na de “luxe” voorsprong een paar geweldige reddingen in huis had. Toch kon hij niet voorkomen dat na geknoei bij Zwanenburg Hillegom in de 31e minuut wist te scoren: 2 – 1. Tussendoor liet de leidsman zich af en toe gelden en wist vóór rust, soms voor de meest onbenullige dingen, toch al vier gele kaarten uit te delen. Toch kon ook hij niet voorkomen dat het tweede in de 42e minuut hun voorsprong weer wist te vergroten. Een Zwanenburg speler die ik de hele eerste helft nog niet gezien had kopte bij de tweede paal de bal tegen de Hillegom keeper aan en via diens rug was het raak: 3 – 1. Niet lang daarna kon iedereen even bijkomen.

De tweede helft leek eenzelfde beeld te gaan vertonen maar dat had ik mis. Een paar Zwanenburg spelers had al een onduidelijke gele kaart van de leidsman gehad en die hielden zich duidelijk in. Zo kon het gebeuren dat Hillegom het spel meer en meer naar zich toe trok. Zwanenburg kwam nog nauwelijks tot aan de 16 van de tegenstander. Voor zover het er op leek floot de leidsman onmiddellijk voor een of ander pietluttig iets. Wat er dan aan de hand was wist niemand. En ja, je kon er op wachten, Hillegom wist in de 62e minuut de aansluiting te forceren: 3 – 2.  Zwanenburg rechtte de rug en ging er weer tegenaan. Melle de Graaf werd in de 70e minuut ingebracht, als verdediger. Ik hoopte op een uitval van Zwanenburg maar elke poging naar voren werd door de man in het geel, die voor mij inmiddels een blindganger was, afgefloten. Ik zag hem ook nog regelmatig een gele kaart omhoog houden. Allemaal voor Zwanenburg spelers, waaronder ook Melle. Hillegom liet zich weer een keer bij de 16 van Zwanenburg zien. De bal ging naar hun rechterkant en kwam buiten de zijkant van de 16 uit alwaar een in het blauw-wit gehulde tenue speler de bal aan nam. Grensrechter Mees, de eerlijkheid zelve, vlagde voor buitenspel. Waar hij zijn assistent van Hillegom in alles volgde, werd onze assistent voor de zoveelste keer door de man met zonnebril genegeerd. Hij kreeg een Zwanenburg verdediger in zijn rug en er klonk plots een fluitsignaal. Iedereen keek verbaasd om zich heen. Was er wat gebeurd? Volgens de scheids wel en hij wees tot ieders verbazing naar de penalty stip. Hillegom had geen idee waar dit geschenk vandaan kwam maar benutte dit buitenkansje in de 80e minuut wel.  Het duplicaat was daar. De leidsman die Zwanenburg eerder thuis tegen Kampong 3 punten ontnam deed nu precies hetzelfde. Maar de man was nog niet klaar met Zwanenburg. Terwijl hij coach Frank en diens zoon om niets ook geel voorhield, presteerde hij het vlak voor tijd vanaf de middencirkel Hillegom aan de winst te helpen. Er was een, op zich kansloze dieptebal van Hillegom, richting een aanvaller naar links in de 16 van Zwanenburg. Melle had daar het oog op en hield zijn lichaam tussen de bal en de aanvaller. De bal stuiterde op en Melle sprong op. De bal ging via zijn bovenarm over de achterlijn. Corner zou je denken. Maar wederom verbaasde de beslissing van de leidsman iedereen. Vanaf de middencirkel had hij vanachter zijn zonnebril gezien dat Melle hands had gemaakt, gaf Melle terstond zijn tweede gele kaart en dus rood en wees wederom naar de stip. Dezelfde speler die het cadeau van de 3 – 3 uitpakte ging ook nu achter de bal staan. Keeper Max dacht dat hij dezelfde hoek zou kiezen en schatte dat juist in. Via zijn vinger ketste de bal tegen de onderkant van de lat luttele centimeters vóór de lijn het veld in. De bal werd weg gerost maar wat gebeurde? Ik kon het niet geloven maar de man die het voor het zeggen had wees naar de middenstip. Het was 3 – 4. Luttele tellen later was het gedaan en verloor het tweede wederom. Er zijn van die scheidsrechters die het niet meer goed kunnen volgen of fysiek beperkt zijn. Deze scheidsrechter had daar geen last van maar was wel voor de tweede keer bepalend en ontnam het tweede daardoor 5 punten. Bij de KNVB klagen zal zinloos zijn. De man is immers hoofdsponsor. Hij weet per wedstrijd 10 kaarten uit te delen. Deze “scheidsrechter” verkwanselde de door mij aan hem gegeven tweede kans en het is te hopen dat deze anti Zwanenburg man hier nooit meer verschijnt.

Er waart een spook rond boven Zwanenburg 2. Vandaag werd om 11.00 uur een afgezand naar veld 1 gestuurd om een helpende hand uit te steken. Hopelijk rekent het spook buiten de waard en worden de nog twee resterende kansen om punten te pakken alsnog benut.  

Over de schrijver

Arie Keuning

5 reacties

Klik hier om te reageren

  • De scheids had inderdaad een brilletje op maar aan dit stuk te lezen had u ook een brilletje op. Eentje met zwarte randjes en rood-blauwe glazen. Wellicht dat u daarom niet had gezien dat de kansenverhouding zo’n 3 om 25 in het voordeel van Hillegom was. Verdiende overwinning voor Hillegom volgens mij.

  • Fijn die brillen van jullie, maar belangrijker: hebben jullie mn autosleutels er nog mee gezien?

    Ps jammer dat je geen broodje leopard kon bestellen in de kantine

Aanmelden lid

Sponsor

Aanmelden nieuwsbrief

Aankomende evenementen

Aankomende evenementen

Archieven