fbpx
Nieuws

Zondag 2 geflatteerd

Na een paar dagen was de mist verdwenen. Het was nog wel bewolkt en koud langs de lijn op sportpark Ookmeer alwaar AGB 2 haar thuishonk heeft in voormalige kantine van SLTO (Samenspel Leidt Tot Overwinning) en buren van ZSGO (Zonder Samenspel Geen Overwinning). Om 12.00 uur werd  er afgetrapt en Zwanenburg kreeg zowaar de eerste kans. Helaas was de inzet van Mees te zacht. Even later leek AGB de score te openen maar de doelpuntenmaker stond buitenspel. Ondertussen nam ik waar dat AGB een volledig ander elftal had dan vorig seizoen. Net als bij Zwanenburg was er sprake van een flinke verjonging. Na ongeveer een kwartier spelen was het toch raak voor AGB: 1 – 0. Zwanenburg liet zich niet onbetuigd en Sil Kesbeke kreeg een dot van een kans. Hoe de bal toch langs de verkeerde kant van de paal ging is mij nog steeds niet duidelijk. De snelle en behendige linksvoor van AGB wist zich van Tom de Waal te ontdoen en een goede voorzet af te leveren. Die werd bekwaam binnen gekopt: 2 – 0. Zwanenburg kreeg nog één echte kans maar ook die ging teloor. Bij deze temperatuur was de ouderwetse warme thee in de rust zeer welkom.

Het vertoonde spel van Zwanenburg meteen na de hervatting zag er hoopvol uit. Er werd iets meer door gezet maar tot kansen kwam het niet. Dat leek bij AGB ook het geval maar een goede speler, linkspoot over rechts opkomend, kreeg net naast de 16 de bal aangespeeld, deed een stap terug en krulde de bal in de verste hoek: 3 – 0. Zwanenburg bleef op zoek naar een treffer maar topscorer Neil (5 x) kwam er vandaag niet aan te pas. Er ontrolde zich een zeer fraaie aanval van Zwanenburg voor mijn ogen. Van achter uit werd de bal tot de 16 aan de overkant door 5 spelers met één keer raken aan elkaar doorgespeeld. Daarna was AGB weer aan het woord. Een voorzet van links werd in de Zwanenburg verdediging binnen de 16 niet goed verwerkt: 4 – 0. AGB wisselde 3 man tegelijk en één der wissels kreeg twee minuten later op de rand 16 de bal aangespeeld. Hij loste een zondagsschot waarop onze keeper zich verkeek: 5 – 0. Aan het eind van vorig seizoen was de stand op Ookmeer tussen beide ploegen precies andersom en werd AGB nog een eretreffer gegund. Daartoe waren nog wel kansjes voor Zwanenburg maar het inzicht hiervoor ontbrak. Dat gold niet voor AGB dat over rechts nog een keer aanviel en vanaf die kant diagonaal, via de binnenkant van de paal, wederom doel trof: 6 – 0. Deze score vond ik geflatteerd. Zwanenburg speelde een stuk beter dan vorige week en had met deze speelwijze toen nog 3 punten kunnen pakken. Maar het feit is dat er nu weer drie maal achtereen verloren is. De ploegen die op de ranglijst onder Zwanenburg 2 staan pakken nu regelmatig punten dus is het nog lang niet gedaan. De roep om een stuurman achterin klinkt steeds luider en zal misschien onontbeerlijk zijn om met deze jonge, m.i. talentvolle ploeg, een verblijf in de res. 1e klasse te prolongeren.  We gaan zonder voetbal de feestdagen tegemoet. Dus mooie en gezellige feestdagen voor een ieder.

Over de schrijver

Arie Keuning

Reageer

Klik hier om te reageren

Aanmelden lid

Sponsor

Aanmelden nieuwsbrief

Aankomende evenementen

Aankomende evenementen

Archieven