vv Zwanenburg 1

FC Almere – vv Zwanenburg 1e ronde KNVB beker

Op zaterdag 18 Oktober stond de uitwedstrijd in Almere op de agenda.

Na een goed verlopen poulefase van vv Zwanenburg waar sc Eendracht ’82 met 2 – 5 en Atletico Club Amsterdam met 6 – 0 werden verslagen.

Waar ook Spaarnwoude in deze poule zat maar zich uiteindelijk terugtrok, met een boete en een jaar ontzegging van het spelen voor de KNVB beker tot gevolg, werd de wedstrijd tegen FC Almere geloot.

De heenreis werd aardig verlengt door het vele verkeer i.v.m. werkzaamheden en een aantal ongelukjes. Daardoor was de heenreis qua tijd bijna verdubbeld. Met een kleine vertraging kwamen we aan bij FC Almere. Iets sneller omkleden en een licht ingekorte warming up zorgde ervoor dat er vijf minuten later dan gepland al afgetrapt kon worden.

FC Almere mocht de aftrap nemen en bracht de bal aan het rollen. Direct werd er door Zwanenburg druk gezet en was duidelijk dat de iets mindere voorbereiding niet in de koppies was gaan zitten. Zwanenburg begon vanaf de eerste minuut met het spel waar ze de afgelopen weken heel erg in zijn gegroeid en dat is de bal geduldig rond laten gaan. 

Na iets meer dan drie minuten kreeg Zwanenburg de eerste vrije trap van de middag en ging Lars Stofberg achter de bal staan. De bal ging rakelings over en als je niet goed opgelet had leek het of dit de 0 – 1 was want de bal kwam op het dak van het doel en rolde via het doel weer het veld in, blijkbaar een gaatje in het net.

Zwanenburg had duidelijk het betere van het spel maar was een aantal maal ongelukkig in de eindpass. Geduldig en volwassen bleef de bal rond gespeeld worden maar tot hele grote kansen kwam het echter niet. Bijna elk duel werd gewonnen en het leek of het wachten was op het eerste doelpunt voor Zwanenburg. Na negentien minuten kwam echter de eerste grote kans voor de wedstrijd voor de thuisploeg maar verkleinde keeper Nick Canjels goed zijn doel en nam Zwanenburg het spel weer over. 

Na een aantal kleine mogelijkheden kwam pas in de zevenendertigste minuut de eerste echte grote kans voor Zwanenburg die helaas net over ging.

Na een overwegend dominante eerste helft floot de scheidsrechter voor de rust.

De tweede helft begon en had naar mijn idee FC Almere de gedachte dat er in deze helft wel iets te halen was voor ze.

Ze begonnen iets hoger druk te zetten in tegenstelling met de eerste helft waar ze redelijk ingezakt stonden.

In de vijftigste minuut was Zwanenburg eindelijk scherp in de afronding, Roy von Mauw gaf de bal knap voor in het strafschopgebied op de vrijgelaten Luca van Dijken, die de bal in een keer schoot en de verdiende 0 – 1 maakte.

Vanaf dat moment begon het circus Zwanenburg te draaien, de ene na de andere heerlijke combinatie werd gemaakt en begonnen de mannen van Almere langzaamaan duizelig te worden. 

Vooral de combinaties tussen Martijn Degeling en Rody Bottelier waren regelmatig om te smullen.

In de achtenvijftigste minuut kwam het eerste wisselmoment van Zwanenburg, Jordy Vierbergen kwam voor Daimy Zijtregtop en Sem van Beem kwam voor Luc Heine. Nog geen drie minuten in het veld werd de goed doorgelopen Sem van Beem ingespeeld door Nigel Zwarts en ronde Sem beheerst af door de bal langs de half uitgekomen keeper van Almere te spelen en was de 0 – 2 een feit.

Hier knakte er iets bij de thuisploeg FC Almere en werd de over het algemeen sportieve ploeg een vervelende tegenstander met overal op het veld vrij onnodige overtredingen. 

Jordy vierbergen werd vastgegrepen in het strafschopgebied in de zeventigste minuut en hier stond maar een straf op. 

Deze werd een minuut later beheerst ingeschoten door de goed spelende Rody Bottelier 0 – 3.

Dit betekende ook direct het tweede wisselmoment voor Zwanenburg en kwam Wouter Mulder voor Tom van Moorsel en Joshua von Mauw kwam erin voor Nigel Zwarts.

Nog geen twee minuten later, in de drieënzeventigste minuut, besloot een speler van Almere de goed oplettende Luca van Dijken een cadeautje te geven door de bal heerlijk in de loop mee te geven en Luca hier dankbaar gebruik van maakte door de keeper te omspelen en beheerst de bal in het doel schoof 0 – 4.

Rond de vierentachtigste minuut gaf Jordy Vierbergen de bal strak en hard voor het doel langs, een verdediger van Almere dacht tijd te hebben om de bal te controleren, maar die had geen rekening gehouden met Joshua von Mauw die hem de bal afsnoepte en de bal in een draai heerlijk afwerkte in de korte hoek van de keeper 0 – 5.

In de laatste minuut van de officiële speeltijd gaf Luca van Dijken de bal terug op Martijn Degeling die de bal inspeelde op Rody Bottelier die de bal het strafschopgebied in speelde precies op het hoofd van de doorgelopen Luca van Dijken die de bal met een geweldig boogje over de keeper van Almere kopte en hiermee de 0 – 6 en zijn derde van de middag maakte. 

De goed leidende scheidsrechter had wel genoeg gezien en besloot af te fluiten.

De winst ging in de spreekwoordelijke tas en vv Zwanenburg bekert een ronde verder.

Een zeer goede teamprestatie mag dit zeker genoemd worden.

Coach Mitch Snijders vond het vooral mooi om te zien dat er met heel veel spel plezier werd gespeeld.

Keepertrainer en man met veel ervaring Jan Prevoo gaf aan dat hij de ploeg gedisciplineerd zag spelen, met name de tweede helft. 

Wilt u de doelpunten terugkijken dan kunt u deze o.a. vinden op het youtube kanaal “vvzwanenburglive”. 

Komend weekeinde staat de uitwedstrijd tegen vv Schoten op de agenda en hopen dat u wederom, net als in Almere, met velen ons komt aanmoedigen.

  1. Nick Canjels, 2. Camiel Kesbeke, 3. Roy von Mauw, 4. Lars Stofberg, 5. Luc Heine (58e min. Sem van Beem), 6. Rody Bottelier, 7. Nigel Zwarts (71e min. Joshua von Mauw), 8. Martijn Degeling, 9. Luca van Dijken, 10. Tom van Moorsel (71e min. Wouter Mulder), 11. Daimy Zijtregtop (58e min. Jordy Vierbergen), 12. Sem van Beem, 14. Jordy Vierbergen, 15. Wouter Mulder, 16. Joshua von Mauw

Bekijk de wedsrijd hier: https://vvzwanenburg.nl/live/

De stift van Zwanenburg.

Over de schrijver

Redactie

Reageer

Klik hier om te reageren

Aanmelden lid

Sponsor

Aanmelden nieuwsbrief

Aankomende evenementen

Aankomende evenementen

Archieven